Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. október 2016

Sieť sa s Mostom nezlúči, nevylučuje vlastných kandidátov na šéfov VÚC

Strana #Sieť sa s Mostom-Híd nezlúči. Fúziu nevidí reálne predseda #Siete Roman Brecely, podľa ktorého o to už nestojí ani predseda Mosta-Híd Béla Bugár.

Brecely chystá v strane inventarizáciu, zapojiť sa chce do budúcoročných volieb do vyšších územných celkov. #Sieť nevylučuje ani vlastných kandidátov na predsedov v niektorých krajoch.

"Prioritou Siete je mať čo najsilnejšie zastúpenie v radách župných poslancov, aby sme mohli ovplyvňovať efektívne hospodárenie VÚC-iek a aby sme zabránili rozkrádaniu a klientelizmu. Nie je mojou prioritou mať župana, aj keď nevylučujem, že v niektorých krajoch skúsim postaviť kandidáta," povedal pre TASR Brecely.

Hoci má #Sieť iba dvoch poslancov v Národnej rade SR, stále je podľa jeho slov parlamentná strana, čo považuje za "obrovskú výhodu". Integráciu s Mostom-Híd už nevidí Brecely ako schodné riešenie. "Myslím si, že aj pána Bugára prešlo počiatočné nadšenie z takejto fúzie, a preto to teraz nepovažujem za realizovateľné," doplnil.

Inventarizáciou v #Sieti chce Brecely zistiť, čo v strane ostalo. Šéf #Siete chce personálny audit a zadefinovať si krátkodobé ciele, ktoré by pomohli stranu stabilizovať. "Pri takejto resuscitácii nás nevyhnutne čaká aj naladenie sa na skromný finančný model prevádzkových nákladov na chod strany," pripúšťa Brecely, ktorý nehádže flintu do žita.

"Budovanie regionálnych štruktúr v priebehu jeden a pol roka sa ukázalo ako dobrý krok a dnes dostávam množstvo pozitívnych informácií z regiónov od šikovných ľudí, ktorí majú chuť a odvahu pokračovať v práci a to ma povzbudzuje. Mojou výhodou je, že pri súčasnej situácií a nálade v Sieti môže prísť iba k pozitívnemu prekvapeniu," uzavrel.

Inzercia

Odporúčame

-15%
On postaví dom tebe
16,90 14,36

Román výnimočného slovenského autora / On postaví dom tebe

Z chudobného pastiera Dávida sa stane kráľ. V románovom prerozprávaní bohatého obsahu Prvej a Druhej knihy Samuelovej, Prvej knihy kroník a čiastočne Prvej knihy kráľov čitateľ prežije príbeh praotca Mesiáša, jeho rodiny, krajiny či dokonca sveta. Hlavný dej sa však odohráva v Dávidovom srdci.

Príbeh najväčšieho kráľa zjednoteného Izraela a Najvyššieho, ktorý k svojmu ľudu prehováral vtedy, ale prehovára aj k človeku dnešnej doby.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.