Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. október 2016

Na zimu sme pripravení, hlásia diaľničiari

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) bude počas blížiacej sa zimnej sezóny zabezpečovať zjazdnosť diaľnic a rýchlostných ciest na Slovensku so 167 mechanizmami a 715 pracovníkmi.

Zároveň má nachystaných 20.000 ton posypového materiálu a o 760 kilometrov (km) ciest, ktoré má v správe, sa bude starať z 15 stredísk údržby.

Diaľničiari sú teda podľa hovorkyne NDS Evy Žgravčákovej na zimu pripravení. Už majú za sebou aj prvý zimný výjazd. Stroje diaľničiarov vyšli do terénu na diaľnici D1 v úseku od Ivachnovej po Poprad ešte 4. a 5. októbra. "V nočných a skorých ranných hodinách bolo v nasadení počas dvoch dní intenzívneho sneženia a silného vetra celkovo 14 sypačov, spotrebovalo sa takmer 83 ton posypového materiálu a stroje odpluhovali vyše 1626 km," vymenovala hovorkyňa.

Žgravčáková zároveň pripomenula vodičom, ako sa majú správať na cestách, keď stretnú sypač. O tom, či ho môžu predbiehať, ich informuje svetelná signalizácia v jeho zadnej časti. "Šípka signalizuje, že predbiehanie je možné v pruhu, kam šípka smeruje. Kríž signalizuje, že predbiehanie sypača je zakázané," opísala. 

Vodiči by podľa jej slov nemali predbiehať sypač, ak to nie je povolené. "Môžu dostať šmyk na bočnej vrstve odpluhovaného snehu," upozornila. Zároveň môže posypový materiál zo sypača poškodiť vodičovi auto.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.