Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. október 2016

Explózia nálože pripravila vo Varšave o život 48-ročného muža

Štyridsaťosemročný muž prišiel v piatok večer o život vo varšavskej štvrti Targowek, keď mu pri vchode do bytu explodoval v rukách balíček, v ktorom bola umiestnená nálož.

Ďalšia osoba utrpela zranenia - ide o muža, ktorý sa zhodou okolností zdržiaval za zosnulým na schodisku objektu. Po ošetrení v nemocnici zraneného prepustili domov.

Informácie priniesol dnes spravodajský kanál poľskej verejnoprávnej televízie TVP Info s odvolaním sa na policajné zdroje. Tie vylúčili teroristické pozadie prípadu, avšak zatiaľ neuviedli žiadny konkrétny motív útoku s tým, že skúmajú viacero možných verzií.

Bezpečnostné zložky preventívne evakuovali asi stovku občanov, pretože sa obávali, že pod zaparkovaným vozidlom usmrteného by sa mohla nachádzať ďalšia nálož. Pyrotechnici však, ako informovala spravodajská televízia TVN24, tieto obavy rozptýlili. Po výbuchu uzavretú ulicu a okolie objektu sprístupnili občanom, ktorí sa tak mohli vrátiť do príbytkov.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.