Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. október 2016

Merkelová sa zrejme stretne s Putinom kvôli konfliktu na Ukrajine

Nemecká kancelárka Angela Merkelová je pripravená na stretnutie s ruským prezidentom Vladimirom Putinom na rokovaniach o pretrvávajúcom konflikte na východe Ukrajiny.

S odvolaním sa na vyhlásenie hovorcu šéfky nemeckej vlády Steffena Seiberta to dnes napísala agentúra DPA. 

Seibert zdôraznil dôležitosť mierových rozhovorov, ktoré by mali byť v súlade s dohodami z Minska. Summit v Berlíne sa podľa jeho slov uskutoční, "pokiaľ budú splnené požiadavky na pokrok".

Kremeľ nedávno navrhol stretnutie Merkelovej, Putina, ukrajinského prezidenta Petra Porošenka a francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda, ktoré by sa mohlo uskutočniť 19. októbra. Merkelovej vláda dosiaľ konanie ani termín tejto schôdzky nepotvrdila.

Kancelária francúzskeho prezidenta v stredu oznámila, že na stretnutí v Berlíne ohľadom ukrajinskej krízy sa telefonicky dohodli francúzsky prezident Hollande so svojím ruským náprotivkom Putinom a nemeckou kancelárkou Merkelovou. Všetci traja lídri sa tiež zhodli v názore, že rokovanie o Ukrajine bude musieť byť "konštruktívne", aby viedlo k zabezpečeniu prímeria a slobodných volieb na Ukrajine, na ktorej východe proti sebe stoja vládne sily a separatisti podporovaní Moskvou.

Putin nebol v Nemecku od začiatku ukrajinského konfliktu v polovici roku 2014, napísala DPA. Merkelová sa s Putinom stretla vlani v Moskve pri príležitosti 70-teho výročia ukončenia druhej svetovej vojny.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.