Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. október 2016

Čína prepustí posledného väzňa z protestov na Námestí nebeského pokoja

V sobotu sa na slobodu dostane posledný čínsky väzeň zadržiavaný v súvislosti s prodemokratickými protestmi na pekinskom Námestí nebeského pokoja (Námestí Tchien-an-men). Vyhlásili to dnes ľudskoprávna organizácia Dui Hua Foundation a bývalý spoluväzeň.

Prepustenie továrenského robotníka Miao Te-šuna nasleduje po znížení trestu o 11 mesiacov, uviedla nadácia Dui Hua Foundation so sídlom v kalifornskom meste San Francisco, ktorá obhajuje práva politických väzňov v Číne.

Výkonný riaditeľ nadácie John Kamm povedal, že 51-ročný továrenský robotník je slabý a duševne ťažko chorý, keďže za mrežami strávil viac ako polovicu svojho života.

Termín Miaovho prepustenia nie je možné nezávisle overiť, uviedla dnes tlačová agentúra AP. Čínske úrady neodpovedali na jej odfaxované žiadosti o vyjadrenie.

V noci z 3. na 4. júna 1989 sa na Námestie nebeského pokoja v Pekingu nahrnuli tanky a vojaci, aby potlačili prodemokratické protesty - zabili tam stovky, možno tisíce, ľudí.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.