Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. október 2016

Kiska: Pán prezident vyšiel z boja ako morálny víťaz

Pán prezident vyšiel z boja ako morálny víťaz. Slovenský prezident Andrej Kiska to povedal po zádušnej omši v Dóme svätého Martina, ktorá sa konala na počesť zosnulého exprezidenta Michala Kováča.

"Dnes sme sa rozlúčili s prvým prezidentom nášho slobodného a demokratického Slovenska. Odišiel od nás človek, ktorý zvádzal veľmi ťažký boj. Zvádzal boj o charakter a srdce našej krajiny. Bol to boj veľmi zákerný, tvrdý a ťažký. Ja si to ani neviem predstaviť, že vám niekto unesie syna," povedal prezident Kiska.

Kiska na Kováčovi ocenil, že pomenoval zlo, zlu sa postavil a pomohol aj to zlo poraziť. "Žiaľ, justičnej spravodlivosti sme sa do dnešného dňa nedočkali. Všetky krivdy, ktoré boli napáchané, sa nevyriešili a je skutočne, aj dnes to tu zaznelo, úlohou pre nás všetkých politikov sa zamyslieť nad tým, čo všetko spraviť aj na počesť jeho pamiatky, aby sme túto strašnú krivdu, ku ktorej došlo, napravili," dodal.

V týchto chvíľach sa koná pohreb exprezidenta v kruhu najbližšej rodiny na bratislavskom Ondrejskom cintoríne. Verejnosť sa s ním mohla rozlúčiť na Bratislavskom hrade v stredu (12.10.).      

Prvý slovenský prezident Michal Kováč zomrel v stredu 5. októbra vo veku 86 rokov v Nemocnici svätého Michala v Bratislave na zlyhanie srdca. Roky ho trápila Parkinsonova choroba.
 

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.