Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. október 2016

Vašečka zvažuje kandidatúru na predsedu ŽSK

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO-NOVA Richard Vašečka zvažuje kandidatúru na predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK).

TASR to potvrdil samotný Vašečka. Zatiaľ sa nerozhodol, podporu by mal od OĽaNO-NOVA a SaS.

O jeho kandidatúre hovoril dnes šéf ŽSK Juraj Blanár (Smer-SD). Podľa neho Vašečka rieši prípad nákupu CT prístrojov pre nemocnice v Liptovskom Mikuláši a v Trstenej v rámci svojej predvolebnej kampane.

"Moje vyjadrenia určite nie sú súčasťou kampane, keďže ani nie som kandidát," povedal pre TASR Vašečka.

Kandidatúru dôsledne zvažuje aj preto, že ak by sa pre ňu rozhodol, chcel by uspieť. A pokiaľ by sa stal predsedom kraja, mal by sa vzdať mandátu poslanca Národnej rady SR.

"Neuznávame princíp, aby poslanci sedeli na viacerých stoličkách," povedal Vašečka, ktorý si váži svoj poslanecký mandát a preto sa chce rozhodnúť zodpovedne.

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.