Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. október 2016

Sulík: To, čo treba na Slovensku spraviť, je poctivá reforma odvodov

Ekonomika Slovenska rastie, čo je objektívny fakt a rastú aj platy ľudí. To podľa predsedu opozičnej SaS a europoslanca Richarda Sulíka znamená, že štát vyberá čoraz viac daní.

V tejto súvislosti je podľa neho absolútne nepochopiteľné, prečo minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) a súčasná vláda navrhuje stále nové záťaže pre ľudí, ktorí tvoria hodnoty. Aktuálne je to zvýšenie stropu pre platenie odvodov. "V zásade nesúhlasíme s tým, že tí, ktorí tvoria hodnoty v našej krajine, sú žmýkaní stále viac a viac," zdôraznil Sulík na dnešnej tlačovej konferencii v Národnej rade (NR) SR.
      

Pritom to, čo treba na Slovensku spraviť, je podľa Sulíka poctivá reforma odvodov, ktorá spočíva v tom, že bude jeden spoločný vymeriavací základ, jeden spoločný strop, jedna sadzba a všetky príjmy by boli zahrnuté do tohto spoločného vymeriavacieho základu. Tým pádom by podľa neho bolo možné, aby bol vymeriavací základ výrazne nižší.
      

V rámci zmien, ktoré súčasná vláda pripravuje, spomenul poslanec SaS Jozef Mihál napríklad aj zavedenie dane z poistenia vo výške 8 %. "To znamená, že ľudia budú platiť vyššie poistky bytu, domu, majetku či za auto. Budú veľmi nepríjemne prekvapení," upozornil Mihál.

Inzercia

Odporúčame

Budaj opäť navrhne zrušenie Mečiarových amnestií

Budaj opäť navrhne zrušenie Mečiarových amnestií

Poslanec Národnej rady SR Ján Budaj (OĽaNO-NOVA) opäť navrhne zrušiť amnestie udelené v roku 1998 vtedajším zastupujúcim prezidentom SR Vladimírom Mečiarom. Poslancom, najmä z koalície ponúka, aby návrh predložili s ním. "Nikto iný, len poslanci majú možnosť uzavrieť tento príbeh. Zrušme túto škvrnu," vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii v parlamente.

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.