Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. október 2016

Do Nemecka prišlo zatiaľ tento rok 213.000 nových žiadateľov o azyl

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere dnes oznámil, že do jeho krajiny prišlo zatiaľ tento rok približne 213.000 uchádzačov o azyl, čiže pokračuje trend s oveľa nižším celkovým počtom nových príchodzích v roku 2016 oproti vlaňajším 890.000 žiadateľov.

De Maiziere uviedol, že počet nových príchodzích migrantov "stále klesá, ale je naďalej značný". Minister dodal, že uvedený údaj, platný pre prvých deväť mesiacov tohto roka, zároveň vyjadruje počet migrantov, "ktorí sa skutočne zaregistrovali a do Nemecka vstúpili".
      

De Maizierovo ministerstvo oznámilo, že od januára do septembra sa v počítačovom systéme zaregistrovalo 272.185 ľudí ako prichádzajúci žiadatelia o azyl - v septembri to bolo 15.618 osôb, v súlade s údajmi z predchádzajúcich piatich mesiacov.
      

Avšak tento systém neregistruje ľudí podľa mena a údaje sa v minulosti nafúkli o ľudí, ktorí sa zaregistrovali viackrát. Počet ľudí zaregistrovaných vlani bol tak najprv stanovený na takmer 1,1 milióna, pripomína agentúra AP.

Inzercia

Odporúčame

Budaj opäť navrhne zrušenie Mečiarových amnestií

Budaj opäť navrhne zrušenie Mečiarových amnestií

Poslanec Národnej rady SR Ján Budaj (OĽaNO-NOVA) opäť navrhne zrušiť amnestie udelené v roku 1998 vtedajším zastupujúcim prezidentom SR Vladimírom Mečiarom. Poslancom, najmä z koalície ponúka, aby návrh predložili s ním. "Nikto iný, len poslanci majú možnosť uzavrieť tento príbeh. Zrušme túto škvrnu," vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii v parlamente.

Údajne predražené nákupy CT prístrojov má riešiť mimoriadny výbor

Údajne predražené nákupy CT prístrojov má riešiť mimoriadny výbor

Údajne predražené nákupy CT prístrojov by mal riešiť parlamentný zdravotnícky výbor na piatkovom mimoriadnom rokovaní. O zasadnutie požiadali predseda Žilinského samosprávneho kraja a poslanec NRSR Juraj Blanár a tiež opozícia. Na základe týchto dvoch žiadostí plánuje výbor zvolať jeho predseda Štefan Zelník.

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.