Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. október 2016

Údajne predražené nákupy CT prístrojov má riešiť mimoriadny výbor

Údajne predražené nákupy CT prístrojov by mal riešiť parlamentný zdravotnícky výbor na piatkovom mimoriadnom rokovaní. O zasadnutie požiadali predseda Žilinského samosprávneho kraja a poslanec NRSR Juraj Blanár a tiež opozícia. Na základe týchto dvoch žiadostí plánuje výbor zvolať jeho predseda Štefan Zelník.

"Dnes ráno som požiadal predsedu výboru NR SR pre zdravotníctvo o zvolanie zasadnutia, aby som reagoval na manipulatívne klamstvá poslanca Beblavého k nákupu CT prístrojov v Liptovskom Mikuláši a Trstenej," informoval dnes Blanár.
      

Opozícia iniciovala rokovanie preto, že chce počuť Blanárove vysvetlenia. "Chceme počuť vysvetlenie. V prípade, že nebude vedieť vysvetliť tieto veci, tak potom by ho mali stiahnuť jeho ľudia v strane alebo ľudia vo voľbách," povedal na dnešnej tlačovej konferencii v parlamente predseda klubu OĽaNO-NOVA Richard Vašečka.
      

Na prípad v ŽSK upozornil v pondelok (10. 10.) nezaradený poslanec Miroslav Beblavý. Podľa neho mal ŽSK kúpiť dva CT prístroje pre svoje nemocnice v Trstenej a Liptovskom Mikuláši predražené o viac ako 800.000 eur. Podľa OĽaNO-NOVA je podozrenie, že bolo manipulované s obstarávaním.
      

Blanár obvinenia odmietol. ŽSK podľa neho kúpil v roku 2011 dva CT prístroje v elektronickej aukcii, ktorá je najtransparentnejším spôsobom obstarávania. Cena 1,136 milióna eur za jeden prístroj bola podľa Blanára výrazne lacnejšia ako cena za prístroje, ktoré vtedy obstarávali nemocnice v Žiline, Trenčíne a Šamoríne.

 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.