Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. október 2016

Obama skritizoval republikánov za to, že naďalej podporujú Trumpa

Prezident USA Barack Obama kritizoval v utorok večer republikánov za to, že naďalej podporujú svojho prezidentského kandidáta Donalda Trumpa

Podľa neho tak robia napriek tomu, že ho odsudzujú za jeho vulgárne výroky na uniknutom videozázname, kde sa chváli sexuálnymi útokmi na ženy. Informovali o tom americká televízia ABC News a tlačová agentúra DPA.

"Nemôžete robiť jedno aj druhé. Nemôžete opakovane odsudzovať človeka za to, čo povedal, a potom tvrdiť, 'ale ja ho napriek tomu budem podporovať, aby sa stal najvplyvnejším človekom na tejto planéte a zastával úrad'," vyhlásil Obama na volebnom zhromaždení v štáte Severná Karolína.

Na videu z roku 2005, zverejnenom v piatok 7. októbra, sa Trump chválil sexuálnymi útokmi na ženy a používal oplzlé slová. Neskôr sa za to ospravedlnil a bránil sa tiež, že ich povedal "v súkromnom rozhovore".

Škandál, ktorý videozáznam vyvolal, prehĺbil rozpory vo vnútri jeho strany necelý mesiac pred prezidentskými voľbami a desiatky vysokopostavených republikánov stiahli svoju podporu Trumpovi.

"Nemusíte byť ani manželom či otcom a po vypočutí slov, ktoré sme pred niekoľkými dňami počuli, poviete, 'to nie je správne'. Každý slušný človek jednoducho povie, že to nie je správne," dodal Obama.

"Ak vás to hnevá, tak povedzte, že nechcete, aby tento človek zastupoval Spojené štáty americké. Môžeš s tým niečo urobiť, Severná Karolína!" vyhlásil Obama a vyzval dav zhromaždených ľudí, aby hlasovali za demokratickú prezidentskú kandidátku Hillary Clintonovú.

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.