Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. október 2016

Ministri prerokujú zvýšenie minimálnej mzdy aj plytvanie s potravinami

Ministerstvo práce navrhuje, aby minimálna mzda stúpla zo súčasných 405 eur na 435 eur.

Zvýšením minimálnej mzdy sa dnes bude zaoberať vláda. Má stúpnuť zo súčasných 405 eur na 435 eur. Navrhuje to ministerstvo práce v nariadení, ktoré predložilo na dnešné rokovanie kabinetu.

Sociálni partneri o výške minimálnej mzdy opakovane rokovali, ale nedohodli sa. V takom prípade sumu navrhuje ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny. Ak zvýšenie minimálnej mzdy pre rok 2017 schváli kabinet, dosiahne 52 % čistej priemernej mzdy v národnom hospodárstve.

Ministri majú na programe aj Plán predchádzania plytvania s potravinami z dielne ministerstva pôdohospodárstva. Podľa informácií Európskeho parlamentu majú najväčší podiel na plytvaní potravinami domácnosti (42 %), výroba (39 %), stravovanie (14 %) a obchod (5 %). “Viac ako polovici plytvania s potravinami sa dá zabrániť účinnou prevenciou," uviedol agrorezort v materiáli.

Témou zasadnutia bude aj zmena názvu Dubnického technologického inštitútu v Dubnici nad Váhom. Do názvu mu má pribudnúť spojenie vysoká škola. Zmenu navrhuje ministerstvo školstva na základe žiadosti školy. Tá by sa po novom mala volať Vysoká škola DTI. Dôvodom žiadosti o zmenu názvu je podľa rezortu školstva rozšírenie rozsahu poskytovaného vysokoškolského vzdelávania.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Živo(t) v kostole
13,99 11,19

Pre tých, čo radi objavujú / Živo(t) v kostole

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.