Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. október 2016

V Severnej Karolíne hlásia po prechode hurikánu Matthew 18 obetí

Plný rozsah katastrofy v Severnej Karolíne je stále nejasný. Predpokladá sa, že situácia by mohla byť horšia než po prechode hurikánu Floyd v roku 1999.

Americký štát Severná Karolína zaznamenal po prechode hurikánu Matthew ďalšie straty na životoch, čím sa bilancia obetí v tomto štáte zvýšila na 18.

Guvernér Pat McCrory to oznámil v utorok na tlačovej konferencii s tým, že ide o osoby, ktoré sa utopili v autách zatopených alebo odplavených povodňovou vodou. Na území Spojených štátov sa tak počet mŕtvych zvýšil na 34. Napísala to agentúra AP a dodala, že deviatu obeť v noci nadnes oznámili úrady štátu Florida.

Americký prezident Barack Obama vyhlásil v štáte Severná Karolína stav veľkej katastrofy, čo umožňuje federálnej vláde podporiť vládu tohto štátu či lokálne úrady, ktoré čelia následkom po hurikáne Matthew. Financie sú tiež určené na projekty zamerané na predchádzanie škodám v prípade ďalších podobných katastrof.

Biely dom citoval odporúčania hlavy štátu, podľa ktorej sa nebezpečenstvo záplav v Severnej Karolíne neskončilo a trvať bude ešte niekoľko nasledujúcich dní. Obyvateľom zasiahnutých regiónov Obama radil, aby počúvali odporúčania miestnych úradov.

Najhoršia situácia je na východe tohto amerického štátu, kde sa záplavová vlna valí po riekach do Atlantického oceánu.

Plný rozsah katastrofy v Severnej Karolíne je stále nejasný, podľa všetkého však boli poškodené tisíce domov a ďalšie budovy ohrozujú záplavy. Predpokladá sa, že situácia by mohla byť horšia než po prechode hurikánu Floyd v roku 1999.

Hurikán Matthew ešte ako hurikán štvrtej kategórie - druhej najvyššej podľa Saffirovej-Simpsonovej stupnice - zabil pred príchodom do USA na Haiti vyše 1000 ľudí.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Živo(t) v kostole
13,99 11,19

Pre tých, čo radi objavujú / Živo(t) v kostole

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.