Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. október 2016

Česko vyslalo do Bulharska dvadsať policajtov na stráženie spoločných hraníc EÚ

Hranice EÚ v rámci spoločnej misie európskej pohraničnej agentúry Frontex aktuálne stráži 110 českých policajtov a policajtiek. 

Dvadsať českých policajtov odletelo v utorok popoludní do Bulharska, kde sa zapoja do ochrany vonkajšej hranice Európskej únie. S odvolaním sa na hovorcu českého policajného prezídia o tom informovala spravodajská televízia ČT24. 

Hranice EÚ v rámci spoločnej misie európskej pohraničnej agentúry Frontex aktuálne stráži 110 českých policajtov a policajtiek. 

Dvadsaťčlenný český kontingent bude v Bulharsku do 24. novembra. Hliadkovať budú na hraniciach so Srbskom v oblasti priechodu Kalotina. Vyslaní policajti budú slúžiť v bežných uniformách, so zbraňou a vždy v spoločnej hliadke s bulharskými kolegami.

Český premiér Bohuslav Sobotka ešte v septembri na neformálnom summite lídrov EÚ v Bratislave povedal, že Česko môže Bulharsku pomôcť pri ochrane hraníc dvoma desiatkami policajtov a sumou vo výške 20 miliónov korún.

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.