Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. október 2016

Futbalista Benteke s rekordom proti Gibraltáru: "Necítim sa ako hrdina"

Ústrednou postavu zápasu H-skupiny medzi Gibraltárom a Belgickom bol útočník Christian Benteke, autor najrýchlejšieho gólu v histórii eliminačných bojov o futbalové MS.

Okrem rekordného zápisu v siedmej sekunde si pripísal na konto aj ďalšie dva góly a nemalou mierou sa podieľal na hladkom triumfe "červených diablov" 6:0.

Útočník anglického Crystal Palace prekonal doterajší rekordný zápis, ktorého držiteľom bol Sanmarínčan Davide Gualtieri. Ten v kvalifikácii MS 1994 skóroval do siete Anglicka za 8,3 sekundy.

"Chceli sme dať rýchly gól a podarilo sa to skôr ako sme čakali. Obranca zle predpovedal dráhu lopty a ja som ho obehol. Cítil som sa v predchádzajúcich týždňoch dobre. Chcem, aby to tak pokračovalo," vyjadril sa Benteke pre televíziu RTBF.

Belgický útočník dokázal v ďalšom priebehu ešte dvakrát rozvlniť sieť.

"Bolo by to iné, keby som dal hetrik proti niektorému z veľkých tímov. Hetrik však každopádne beriem. Budem sa snažiť natiahnuť súčasnú formu a pokračovať s ňou aj v klube. Nemyslím si, že som hrdina zápasu. Najdôležitejšie je užívať si to," dodal Benteke.

Jeho výkon pochválil aj reprezentačný tréner Roberto Martinez: "Úvodný gól ukázal koncentráciu tohto tímu. Bolo našim cieľom skórovať v úvode a odmenou bol svetový rekord. Vo futbale je dobré prepisovať históriu. Christian na sebe tvrdo pracoval. Mal náročnú prípravu, v ktorej zmenil klub, ale teraz našiel opäť svoju formu."

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.