Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. október 2016

Kern: Merkelovej slová "Dokážeme to" sú už prekonané

Kern poukázal na fakt, že spomínaný slogan je potrebné vidieť v kontexte vtedajšej situácie. Zároveň pripomenul, že Nemecko medzičasom vrátilo do Rakúska viac ako 12.000 utečencov.

Slová nemeckej kancelárky Angely Merkelovej "Dokážeme to" na margo zvládnutia migračnej krízy považuje rakúsky spolkový kancelár Christian Kern za prekonané. Vyplýva to z jeho vyjadrenia pre utorkové vydanie najčítanejšieho nemeckého denníka Bild, o ktorom s predstihom niekoľkých hodín informovala rakúska tlačová agentúra APA.

Kern poukázal na fakt, že spomínaný slogan je potrebné vidieť v kontexte vtedajšej situácie. Zároveň pripomenul, že Nemecko medzičasom vrátilo do Rakúska viac ako 12.000 utečencov.

Rakúsky kancelár však ubezpečil, že nezdieľa kritiku šéfa viedenskej diplomacie Sebastiana Kurza na adresu politiky nemeckej kancelárky. "Som Angele Merkelovej vďačný za dohodu o utečencoch s Tureckom. Bez tejto dohody by bolo v tomto roku prišlo cez balkánsku trasu podstatne viac ľudí," vyhlásil Kern a poznamenal, že z opatrení pozdĺž tejto trasy profitovalo výrazne i Nemecko, ktoré už tiež nemá otvorené hranice.

Kern využil rozhovor pre Bild aj na varovanie pred účasťou pravicovo-populistických strán v národných vládach a poznamenal, že tieto strany ťažia predovšetkým z problematiky utečencov. Osobne za tým vidí aj obavy mnohých ľudí z toho, že život ich detí nebude lepší ako ich samotných, pričom si dokáže predstaviť aj podobný rozmach Alternatívy pre Nemecko (AfD), ako to v Rakúsku poznajú v prípade tamojších slobodných z FPÖ.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.