Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. október 2016

Takmer dve tretiny Slovákov nakupujú cez internet raz za štvrťrok

Takmer dve tretiny, čiže 62 % Slovákov, nakupuje na internete aspoň raz za štvrťrok alebo častejšie.

Je to približne rovnaký počet ako vlani, v porovnaní s rokom 2010 však ide o 17-% nárast. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia, ktorý sa robil pre Slovenskú asociáciu pre elektronický obchod (SAEC).

Skupinu ľudí, ktorá v súčasnosti nakupuje online relatívne pravidelne, možno podľa prieskumu ďalej rozdeliť na tých, ktorí nakupujú raz za týždeň. Tých je približne 6 %. Aspoň raz mesačne nakupuje viac ako štvrtina respondentov prieskumu a aspoň raz za štvrťrok tak robí 29 % ľudí.

Nakúpiť niečo cez internetový obchod sa aspoň raz za pol roka rozhodne 14 % ľudí a menej často pätina Slovákov. Elektronické obchody nevyužívajú podľa prieskumu 3 % opýtaných.

Čo sa týka spokojnosti s nákupmi uskutočnenými v posledných 12 mesiacoch, skúsenosti opýtaných sú pozitívne. Štvrtina ľudí v prieskume uviedla, že má len tie najlepšie skúsenosti a 68 % ich opísalo ako skôr dobré, keďže nakupovanie na internete viac-menej splnilo ich očakávania. Zlé skúsenosti majú podľa prieskumu 2 % respondentov.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.