Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. október 2016

Polícia v USA vzala do väzby muža, ktorý zastrelil policajta a policajtku

Polícia v kalifornskom meste Palm Springs zatkla a vzala do väzby muža, ktorý v sobotu smrteľne postrelil dvoch policajtov a zranil tretieho policajného príslušníka.

Úrad šerifa okresu Riverside uviedol dnes skoro ráno miestneho času na Twitteri, že "podozrivého vzali do väzby".

Polícia nezverejnila totožnosť podozrivého. Ďalšie informácie zatiaľ nie sú dostupné, uviedla agentúra AP.

Policajný šéf mesta Bryan Reyes na tlačovej konferencii oznámil, že dvoch policajtov v Palm Springs, pokúšajúcich sa vyriešiť rodinnú hádku v dome, v sobotu zastrelil muž, s ktorým sa príslušníci polície práve rozprávali, ale muž zrazu vytiahol zbraň a začal na nich páliť. Tretí policajt utrpel pri incidente zranenia a stále je hospitalizovaný.

"Bola to len rodinná výtržnosť, ale muž sa uchýlil k streľbe na malú skupinu strážcov poriadku v meste," uviedol Reyes.

Reyes, takmer v slzách, oznámil mená zastrelených kolegov - boli to Jose "Gil" Gilbert Vega a Lesley Zerebnyová.

Zerebnyová (27) slúžila na policajnom oddelení približne 18 mesiacov a len nedávno sa vrátila z materskej dovolenky. Jej dcéra má teraz štyri mesiace. Vega, otec ôsmich detí, bol 35-ročný policajný veterán, ktorý plánoval v decembri odísť do dôchodku. V sobotu už pracoval nadčas.

Hneď po streľbe do troch policajtov príslušníci americkej špeciálnej zásahovej jednotky SWAT obkľúčili dom, a úrady v sobotu neskôr oznámili, že strelec môže byť ešte zabarikádovaný vo vnútri. Príslušníci SWAT uzavreli inak pokojnú mestskú štvrť a nariadili obyvateľom, aby sa zamkli doma, nevychádzali von a otvorili len polícii.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.