Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. október 2016

Na Polievkovom festivale v Košiciach bodovala vegánska gaštanová pochúťka

Zlatú lyžicu tohtoročného Polievkového festivalu, ktorý sa uskutočnil v sobotu v Košiciach, získala Komunita otvorenej zóny v Tabačke so svojou gastronomickou pochúťkou - vegánskou gaštanovou polievkou.

TASR o tom informovala PR manažérka festivalu Renáta Zolnaiová. Trojčlenná porota, ktorej súčasťou bol aj čínsky veľvyslanec v SR Lin Lin, hodnotila chuť, vôňu, konzistenciu, vizuálne prevedenie a použité suroviny.

Národnú polievku varilo viacero tímov. Súťažili napríklad Iránci, Lýbijčania, Bulhari, ale aj Francúzi. "Veľmi zaujímavým počinom bolo to, že Mongoli si priniesli vlastnú jurtu. Postavená bola v areáli Kasární/Kulturparku, každý návštevník si tak mohol pozrieť, ako to vyzerá v ich tradičnom príbytku," priblížila manažérka s tým, že mongolská komunita tiež otvorila festival hrou na svoj tradičný hudobný nástroj - morin huur. Na podujatí sa zúčastnil aj veľvyslanec Mongolskej republiky J. E. Dorjdamba Zumberellkham.

Na Polievkovom festivale sa v tomto roku prezentovalo 44 tímov, čo je oproti minulému roku o 12 viac. "Jeho cieľom je ukázať, aké rôznorodé je mesto Košice a kto je jeho súčasťou. Hoci sa stal obľúbeným gastrozážitkom, jeho primárnym zámerom bolo a je prehĺbiť vzájomnú toleranciu, rešpekt a úctu k inakostiam rôznych národností, skupín, komunít a jednotlivcov," priblížila Zolnaiová.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.