Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. október 2016

Trump nestiahne svoju kandidatúru kvôli vulgárnym výrokom o ženách

Republikánsky kandidát na prezidenta Donald Trump oznámil americkým médiám, že nestiahne svoju kandidatúru.

Reagoval tak na zverejnené video z roku 2005, v ktorom sa chvastal, že bozkával, obchytkával a pokúšal sa mať pohlavný styk s rôznymi ženami. Uviedla to v sobotu agentúra AP.

"Neodstúpim. Nikdy v živote som sa nevzdal," Trump vyhlásil pre denník Washington Post.

Newyorský miliardár sa v podobnom duchu vyjadril aj pre Wall Street Journal: "Šanca, že sa stiahnem je nulová."

Po zverejnení videa začali viacerí republikáni Trumpa vyzývať, aby prehodnotil svoju kandidatúru. Trump však tvrdí, že ľudia mu vyjadrujú podporu a žiadajú ho, aby z volebného súboja nevycúval.

Nominant na viceprezidenta Mike Pence vyhlásil, že Trumpové výroky o ženách sa nedajú obhájiť. "Ako manžela a otca ma urazili slová a činy, ktoré Donald Trump opisuje v 11 rokov starom videu, ktoré sa objavilo včera v médiách. Nepodporujem jeho výroky a nedokážem ich obhájiť. Som vďačný, že prejavil ľútosť a ospravedlnil sa národu."

Melania Trumpová svojho manžela podporila a médiám odkázala, že "odporné slová", ktoré zazneli z úst Trumpa vo videu vôbec "nie sú charakteristické pre muža, ktorého poznám". Výroky vo videu označila za "neakceptovateľné a urážlivé", avšak zdôraznila, že nezodpovedajú podstate jej manžela. "On má srdce a myseľ lídra," uviedla. Takisto vyjadrila nádej, že ľudia "príjmu jeho ospravedlnenie" tak, ako ho prijala aj ona, a radšej sa "zamerajú na dôležité výzvy, ktoré stoja pred americkým národom a celým svetom".
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.