Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. október 2016

Rakúsko chce sprísniť postihy pre migrantov, ktorí sa pokúšajú podvádzať

Rakúsky minister vnútra Wolfgang Sobotka predložil návrh nového balíka opatrení, z ktorých vyplýva sprísnenie postupu rakúskych orgánov voči žiadateľom o azyl, ktorí sa usilujú utajiť svoju pravú identitu alebo nerešpektujú rozhodnutie o nutnosti opustiť krajinu.

Návrh posúdi najskôr rakúsky rezort obrany a následne by mal prejsť medzirezortným pripomienkovým konaním, informovali dnes tlačová agentúra APA a verejnoprávny rakúsky rozhlas ORF.

V zmysle návrhu by každý, kto v budúcnosti uvedie rakúskej polícii zavádzajúce, nepravdivé informácie o svojej štátnej príslušnosti, mal zaplatiť pokutu 1000-5000 eur. Ak nebude mať na to finančné prostriedky, poputuje až na tri týždne za mreže. V prípade opakovania tohto deliktu bude opäť potrestaný.

V prípade predloženia falšovaných dokumentov čaká na ilegálnych prisťahovalcov trestné konanie.

Pokuty vo výške 5000-15.000 eur by v budúcnosti mali hroziť všetkým, ktorí sa napriek negatívnemu rozhodnutiu o pobyte v krajine a možnosti vrátiť sa do krajiny pôvodu rozhodnú opäť pre nezákonné prekročenie rakúskej štátnej hranice. V prípade platobnej neschopnosti vinníkov môže trest nahradiť až šesťtýždňové väzenie, pobyt za mrežami bude hroziť v prípade opakovania deliktu neodkladne.

Každý, koho právoplatne Rakúska republika odmietne, príde v budúcnosti o poskytovanie základných služieb.

Navyše by sa mal urýchliť aj proces vyhosťovania kriminálnikov z radov utečencov.

Inzercia

Odporúčame

Japonskí právnici vyzvali vládu, aby zrušila trest smrti

Japonskí právnici vyzvali vládu, aby zrušila trest smrti

Japonské advokátske komory prvýkrát oficiálne prijali stanovisko proti trestu smrti a požadujú od vlády, aby popravy zrušila do roku 2020, keď bude Japonsko hostiteľskou krajinou letných olympijských hier i medzinárodnej konferencie justičných expertov.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.