Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. október 2016

Florida sa pripravuje na úder hurikánu Matthew, odporúča sa evakuácia

Primátor mesta Jacksonville v americkom štáte Florida vyzval dnes obyvateľov mesta, aby sa v súvislosti s približujúcim sa hurikánom Matthew evakuovali alebo si aspoň našli bezpečný úkryt.

Správu o tom priniesla televízia CNN.

Americká meteorologická služba v noci nadnes informovala, že Matthew zosilnel na hurikán štvrtej kategórie - druhej najvyššej podľa Saffirovej-Simpsonovej stupnice. Odborníci v tejto súvislosti upozorňujú na riziko vzniku "obrovských materiálnych škôd".

Len počas pohybu ponad Haiti zapríčinil hurikán podľa najnovších informácií smrť takmer 340 ľudí a obrovské materiálne škody. Túto novú bilanciu zverejnili v noci nadnes miestne úrady.

Primátor Lenny Curry vo vysielaní televízie CNN upozornil, že rozhodnutie neuposlúchnuť odporúčanie na evakuáciu sa môže "ukázať ako veľmi, veľmi zlé". Vyzval spoluobčanov, aby živel nepodceňovali. "Nič podobné ste nevideli. Je to život ohrozujúca situácia," upozornil Curry. 

Hurikán by mal na hranicu mesta doraziť dnes okolo 06.00 h SELČ. V Jacksonville žije vyše milión ľudí a je to najväčšie mesto na juhu USA.

V súvislosti s hurikánom sú dnes na Floride zavreté obľúbené zábavné a tematické parky, ako Walt Disney World, Universal Studios či SeaWorld. V súvislosti s hurikánom bolo vo štvrtok a dnes na Floride zrušených vyše 3000 letov. Rušia sa tam aj plavby lodí a vlakové spojenia.

Prezident USA Barack Obama vyhlásil stav ohrozenia na Floride a následne aj v štáte Južná Karolína. Okrem nich by Matthew mohol ohroziť aj štáty Georgia a Severná Karolína.

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.