Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. október 2016

V Nemecku poslali za mreže ďalšieho džihádistu

Na šesť rokov a deväť mesiacov za mreže poslal súd v nemeckom Düsseldorfe navrátilca zo Sýrie Kerima Marca B. (23), ktorého predtým uznal za vinného z teroristických aktivít v radoch Islamského štátu.

Obžalovaný sa priznal, že prisahal vernosť lídrovi tejto teroristickej organizácie, podľa názoru súdu sa podieľal aj na bojových akciách IS.

Ako vyplýva z informácie tlačovej agentúry DPA, spolková prokuratúra žiadala pre obžalovaného pôvodne trest siedmich rokov väzenia. Vnímala ho ako presvedčeného džihádistu, ktorý sa aj po zadržaní snažil za mrežami o nábor nových bojovníkov.

Obhajoba však spochybnila účasť obžalovaného na bojoch v Sýrii a upozornila, že v čase začiatku predpokladanej trestnej činnosti nemal ešte 21 rokov. Navyše je vraj na dobrej ceste dostať sa z bludného kruhu.

Rodák zo spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko, ktorý v tejto časti Nemecka i vyrastal, žil naposledy práve v Düsseldorfe.

Právo posledného slova využil obžalovaný na to, aby sa dištancoval od Islamského štátu a uviedol, že sa rozhodol proti islamizmu.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.