Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. október 2016

Boxerovi Furymu hrozí strata licencie

Britský boxerský kontrolný výbor (BBBoC) zváži odobratie licencie Tysonovi Furymu.

Riadiaca organizácia sa stretne na budúci týždeň a prediskutuje budúcnosť šampióna organizácií WBA, WBO a IBO v superťažkej hmotnostnej kategórii. 

Verzie čakajú na rozhodnutie BBBoC, kým pristúpia k vlastným krokom. "Dvanásteho októbra sa nebude hovoriť výhradne o pánovi Furym. Ak ho však suspendujeme, budú mu musieť vziať opasky, pretože ich nebude mať ako obhajovať. Licencia sa nedá vziať bez náležitých procedúr, najprv sa musíme uzniesť, že to je správne," citoval web World Boxing News generálneho sekretára BBBoC Roberta Smitha. 

Po tom, ako Fury koncom uplynulého roka zdolal Vladimir Klička a stal sa šampiónom superťažkej váhy, sa jeho profesionálna kariéra ubrala nesprávnym smerom. Dvakrát zrušil plánovanú odvetu s Ukrajincom, raz pre zranenie a potom pre mentálnu nepripravenosť. Britská antidopingová agentúra (UKAD) sa bude zaoberať jeho pozitívnym nálezom na anabolický steroid nandrolon a Dobrovoľná antidopingová asociácia (VADA) mu 22. septembra pri náhodnej kontrole našla v tele kokaín.

Fury sa priznal k užívaniu kokaínu i alkoholu, v rozhovore pre magazín Rolling Stone uviedol, že trpí maniodepresiou a samovražednými myšlienkami. Najnovšie však prostredníctvom twitteru priniesol pozitívnejšie správy: "Je dobré, že dostávam potrebnú pomoc a vrátim sa silnejší než kedykoľvek predtým. Skúste ma zastaviť."

Keďže sa súboj Fury - Kličko II neuskutoční, bývalý šampión rokuje o stretnutí s britským držiteľom titulu IBF v najťažšej divízii Anthonym Joshuom. 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.