Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. október 2016

Merkelová: Británia nemôže mať prístup na trh EÚ, ak neumožní voľný pohyb osôb

Ak by Británia získala neobmedzený prístup na vnútorný trh Európskej únie bez toho, že by občanom členských krajín umožnila voľný vstup na svoje územie, viedlo by to k úplnej dezorganizácii.

Povedala to dnes podľa agentúry AP nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorá tak opätovne poukázala na dôležitosť dodržiavania základných slobôd EÚ vrátane voľného pohybu občanov jej členských krajín.

Britská premiérka Theresa Mayová plánuje do konca marca 2017 začať s oficiálnymi rokovaniami o vystúpení svojej krajiny z EÚ, pričom jej prioritou je zjavne práve kontrola migrácie do Británie, uviedla ďalej AP. Merkelová sa domnieva, že rokovania s Londýnom "nebudú jednoduché".

"Ak nepovieme, že neobmedzený prístup na vnútorný trh Európskej únie je prepojený s úplným akceptovaním štyroch základných slobôd, takáto metóda, v ktorej si každý môže robiť, čo sa mu zachce, sa v Európe rozšíri," dodala nemecká kancelárka.

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.