Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. október 2016

Na Slovensko čaká pre úmrtie M. Kováča štátny smútok

Na Slovensku bude v súvislosti s úmrtím prvého prezidenta SR Michala Kováča štátny smútok. O jeho vyhlásení, ako aj o príprave štátneho pohrebu bývalého prezidenta dnes rozhodla vláda.

Termín štátneho smútku a pohrebu ešte nie je určený, najčastejšie sa podľa premiéra Roberta Fica spomína štvrtok 13. októbra. Exprezident Kováč zomrel v stredu (5.10.) o 19.50 h vo veku 86 rokov v Nemocnici svätého Michala v Bratislave na zlyhanie srdca.

Štátny smútok v SR vyhlasuje v súčasnosti podľa zákona o štátnych symboloch SR a ich používaní vláda, a to v prípade úmrtia prezidenta SR, predsedu Národnej rady SR a predsedu vlády SR. Kabinet tak však môže urobiť aj vtedy, ak ide o citový otras spoločnosti vyvolaný smrťou osoby s mimoriadnym vplyvom na verejný život alebo o vykonanie pietnej spomienky na tragicky zosnulé osoby na území alebo mimo územia Slovenska.

Vláda štátny smútok vyhlásila doteraz osemkrát. Naposledy 23. decembra 2011 na počesť posledného československého prezidenta Václava Havla, ktorý sa stal symbolom Nežnej revolúcie a zásadných politických zmien v Európe koncom 20. storočia.

Inzercia

Odporúčame

O tri miestenky na MS WTA bojuje sedem hráčok, Cibulková zatiaľ siedma

O tri miestenky na MS WTA bojuje sedem hráčok, Cibulková zatiaľ siedma

Boj o tenisový šampionát WTA Tour v Singapure vrcholí. Na zostávajúce tri miestenky je sedem kandidátok vrátane Slovenky Dominiky Cibulkovej, ktorá je v hodnotení Champions Race zatiaľ na siedmej postupovej priečke so ziskom 3445 bodov. Po turnaji v Pekingu ju v prípade štvrťfinálového víťazstva nad Češkou Petrou Kvitovou môže predstihnúť Američanka Madison Keysová, v prípade postupu do finále i Britka Johanna Kontová.

MMF:Svetový dlh dosiahol rekordných vyše 150 bil. USD, rastie riziko novej krízy

MMF:Svetový dlh dosiahol rekordných vyše 150 bil. USD, rastie riziko novej krízy

Medzinárodný menový fond (MMF) vyzval vlády po celom svete, aby čo najskôr začali pracovať na znížení globálneho dlhu, ktorý dosiahol rekordných viac než 150 biliónov USD. Neriešenie tohto problému môže podľa MMF viesť k novej celosvetovej finančnej a ekonomickej kríze. Uviedol to na svojej internetovej stránke britský denník The Guardian.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.