Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. október 2016

Trump: Necítim k Putinovi ani lásku, ani nenávisť

"Možno budeme mať dobrý vzťah. Možno budeme mať príšerný vzťah. Možno budeme mať vzťah priamo uprostred," vysvetlil Trump. Rusko by však podľa jeho názoru mohlo byť cenným spojencom v boji proti islamistom.

Republikánsky kandidát na amerického prezidenta Donald Trump prestal velebiť šéfa Kremľa Vladimira Putina, ktorého nedávno označil za lepšieho lídra, než je prezident USA Barack Obama. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Deň po televíznej debate kandidátov na viceprezidenta, na ktorej republikán Mike Pence označil Putina za "malého a násilníckeho vodcu", Trump v stredu upravil svoju rétoriku.

"Necítim k Putinovi ani lásku, ani nenávisť. Uvidíme, ako to bude fungovať," povedal Trump pred svojimi stúpencami v štáte Nevada. "Možno budeme mať dobrý vzťah. Možno budeme mať príšerný vzťah. Možno budeme mať vzťah priamo uprostred," vysvetlil Trump. Rusko by však podľa jeho názoru mohlo byť cenným spojencom v boji proti teroristickej organizácii Islamský štát.

Putin ešte vlani v decembri označil amerického miliardára za veľmi talentovaného človeka a za absolútneho lídra kampane pred prezidentskými voľbami. Trump označil za veľkú česť, že dostal kompliment od človeka, akým je Putin, ktorého "si vážia doma i v zahraničí".

V septembri toho roka Trump uviedol, že Putin si udržiava silnú kontrolu nad svojou krajinou a teší sa veľkej, vyše 80-percentnej podpore obyvateľstva. "Je to veľmi rozdielny systém a mne sa ten systém nepáči, ale (Putin) je rozhodne v tomto systéme lídrom, a to omnoho viac, než je lídrom náš prezident... My máme rozdelenú krajinu," vyhlásil Trump. Súčasne priznal, že ho tešia pochvalné vyjadrenia na jeho adresu zo strany Vladimira Putina a že na ne bude reagovať v podobnom duchu.

Inzercia

Odporúčame

-15%
On postaví dom tebe
16,90 14,36

Román výnimočného slovenského autora / On postaví dom tebe

Z chudobného pastiera Dávida sa stane kráľ. V románovom prerozprávaní bohatého obsahu Prvej a Druhej knihy Samuelovej, Prvej knihy kroník a čiastočne Prvej knihy kráľov čitateľ prežije príbeh praotca Mesiáša, jeho rodiny, krajiny či dokonca sveta. Hlavný dej sa však odohráva v Dávidovom srdci.

Príbeh najväčšieho kráľa zjednoteného Izraela a Najvyššieho, ktorý k svojmu ľudu prehováral vtedy, ale prehovára aj k človeku dnešnej doby.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.