Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. október 2016

Slovenské volejbalistky zdolali Česko, no na ME nepostúpili

Volejbalistky Slovenska napokon neuspeli v boji o majstrovstvá Európy.

V odvetnom barážovom zápase síce vyhrali nad Českom 3:2, ale na postup im to nestačilo. Slovenky museli zdolať Češky 3:0 alebo 3:1, čím by si vynútili rozhodujúci zlatý set. Za stavu 1:1 však prehrali tretí a ten definitívne rozhodol o tom, že na kontinentálny šampionát ide české družstvo.

Slovenky štartovali na záverečnom turnaji majstrovstiev Európy, ktorý sa koná v dvojročnom cykle, naposledy v roku 2009. V predchádzajúcich dvoch kvalifikáciách v rokoch 2013 a 2015 vypadli až v baráži po prehrách v zlatom sete.

      2. zápas 3. kola kvalifikácie ME žien 2017: 
      Slovensko - Česko 3:2 (-26, 19, -23, 22, 10)
      /prvý zápas 0:3, na ME postúpilo Česko/
    
Lepší vstup do zápasu mali Češky, ktoré viedli 0:2 i 2:5. Domáce hráčky sa však snažili získať prvý set pre seba a zlepšenou hrou na sieti vyrovnali na 19:19. Následne sa viackrát dostali do tesného náskoku. Dramatický prvý set napokon lepšie zvládli hostky a po smeči Havlíčkovej a následnom úspešnom bloku vyhrali na 26.

Od prvých minút druhého dejstva hrali Slovenky koncentrovanejšie. Po bloku Pencovej viedli už o päť bodov (17:12). Češky v ďalšom priebehu znížili, ale k dráme už nedošlo. Radošovej podanie Češky podcenili a znamenalo to vyrovnanie na 1:1.

V treťom sete viedli najprv Slovenky, ale Češky šnúrou piatich vydarených akcií otočili na 5:2 vo svoj prospech. Zverenky Mareka Rojka to nepoložilo a v ďalšom priebehu si udržiavali tesný náskok. Češky však najmä zásluhou presnejšej koncovky vyrovnali a napokon získali tretí set 25:23. Ten pre ne znamenal istotu postupu na ME.

Na hre slovenského družstva nebolo vidieť sklamanie z istého vypadnutia a naďalej sa snažilo o vyrovnanie priebežného stavu. Štvrtý set priniesol vyrovnaný priebeh a napokon úspešnejšiu koncovku slovenského družstva. Slovenky napokon lepšie zvládli aj rozhodujúci piaty set.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Živo(t) v kostole
13,99 11,19

Pre tých, čo radi objavujú / Živo(t) v kostole

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Bohato ilustrovaná kniha - leporelo, ktoré malým aj veľkým deťom pútavo priblíži pestrosť liturgického roku

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.