Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. október 2016

Indické úrady zadržali holuba s varovným listom adresovaným premiérovi Módímu

Indické úrady zadržiavajú holuba, ktorý priletel z Pakistanu do Indie s listom obsahujúcim varovania adresované indickému premiérovi Naréndrovi Módímu.

Informovala o tom dnes francúzska spravodajská televízia BFMTV. Holuba chytila indická hliadka pri dedine Panthakot ležiacej v štáte Pandžáb, na západe hraničiaci s rovnomennou pakistanskou provinciou. Ide o lokalitu, kde sa v januári odohral útok na základňu indickej armády, pri ktorom zahynulo sedem indických vojakov.

Vták mal k nožičke pripevnený list s odkazom v jazyku urdu, podpísaný skupinou Laškare tajjaba, ktorá sa prihlásila k zodpovednosti za teroristické útoky v Bombaji v roku 2009. List obsahuje varovanie adresované indickému premiérovi.

Píše sa v ňom, že "nie sme tí istí ľudia ako v roku 1971", čo je narážka na poslednú vojnu medzi Indiou a Pakistanom o Východný Pakistan, ktorý sa následne stal nezávislým Bangladéšom. "Teraz je každé dieťa (v Pakistane) pripravené poraziť Indiu," uvádza sa údajne v liste.

Kauzu s holubom berú indické úrady veľmi vážne a vyšetrujú ju ako pokus o špionáž. Holub zostane internovaný až do skončenia vyšetrovania.

Niekoľko podobných incidentov sa odohralo aj v minulosti. Najnovší sa však stal v čase mimoriadneho napätia vo vzťahoch oboch krajín, ktoré sa sporia o himalájsky región Kašmír.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva