Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. október 2016

Pád lietadla blízko Jakubovian neprežil 65-ročný pilot

Pád lietadla pri Jakubovanoch (okres Sabinov) neprežil 65-ročný pilot. TASR to potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

Polícia zatiaľ nemá žiadne potvrdené informácie o tom, že by sa na palube nachádzala ďalšia osoba. Podľa predbežných informácií malo byť lietadlo registrované vo Švédsku a pilot bol rumunskej národnosti.

"Malo ísť o dvojmiestne lietadlo, ktoré letelo z Rumunska do Švédska," dodal policajný hovorca.

Vrak lietadla našli v lese v katastri obce Jakubovany, približne kilometer nad miestnym rybníkom. "Okamžite bol informovaný letecký úrad, miesto sa prehľadáva," uviedol Džobanik.

Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prešove pre TASR potvrdilo informáciu, že okolo poludnia bol na tiesňovej linke nahlásený pád lietadla.

"Po prijatí boli vyslané hasičské jednotky zo Sabinova, Prešova, Raslavíc, Bardejova, Hanušovíc a z Levoče. Vrak lietadla sa našiel tesne pred 15.00 h," informovalo riaditeľstvo.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.