Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. október 2016

Švento by z dvojzápasu proti Slovinsku a Škótsku bral štyri body

Slovenský futbalový reprezentant Dušan Švento by bol spokojný so štvorbodovým úlovkom z blížiaceho sa dvojzápasu kvalifikácie MS 2018.

Slovinsko a Škótsko označil za hlavných rivalov Slovenska v eliminačných bojoch o šampionát v Rusku a bodové zisky proti nim považuje z hľadiska ďalšieho vývoja v F-skupine za nesmierne dôležité.

"Myslím si, že so štyrmi bodmi by sme boli spokojní, ale nechcem predbiehať a premietať to v tejto chvíli do výsledkov. Podstatné je, aby sme zvládli prvý zápas v Slovinsku a odrazili sa do toho nasledujúceho so Škótskom. Obidvaja súperi sú naši priami konkurenti v skupine, očakávam teda ťažké zápasy. Dúfam, že sa čo najlepšie pripravíme a budeme v nich úspešní," povedal pre TASR Švento.

Tridsaťjedenročný ľavák, ktorý môže nastupovať na kraji obrannej i stredovej formácie, varuje pred ofenzívnou silou Slovincov. "Hrajú rýchly, útočný a kombinačný futbal, majú na to vhodné typy hráčov. Musíme si dať vzadu pozor, ale súčasne sa pokúsime aj smerom dopredu niečo vymyslieť. Určite nebudeme hrať tak defenzívne ako v uplynulých zápasoch s Nemeckom a Anglickom."

Švento sa len v sobotu vrátil do súťažného diania po nepríjemnom svalovom zranení, ktoré ho trápilo niekoľko týždňov. V drese pražskej Slavie nastúpil v 69. minúte súboja českej ligy s Karvinou. "Po majstrovstvách Európy som mal natrhnutý sval. Zranenie sa ma držalo prakticky celú letnú prípravu a nebolo to dobré. Po zápase s Anglickom som podstúpil vyšetrenie magnetickou rezonanciou, ktoré odhalilo hematóm.

Tri týždne som bol bez futbalu, ale už sa cítim lepšie. Proti Karvinej som chcel hrať od začiatku, ale neriskovali sme, vybehol som na ihrisko napokon na 20 minút. Potešilo ma však, že sval nebolel," poznamenal Švento, ktorý sa chce individuálne čo najlepšie pripraviť na dvojzápas so Slovinskom a Škótskom: "Vždy po zranení sa snažím, aby som bol čo najskôr fit a trénerovi k dispozícii. Výpadok po zranení cítim, predsa len som absolvoval málo tréningov. Uvidíme, čo prinesú najbližšie dni do zápasu so Slovinskom a či to v sobotu bude stačiť na 90 minút."

Po rakúsko-nemeckých angažmánoch sa Švento vrátil v lete do známeho prostredia. V Slavii už pôsobil v rokoch 2005-2009 a patril medzi obľúbených hráčov medzi fanúšikmi "zošívaných". Návrat do "stovežatej" však nebol ideálny: "Začiatky boli rozpačité, dosahovali sme výsledky ako na hojdačke, prišlo k výmene trénera, bol som zranený. S príchodom nového kouča sme našli motiváciu a začína sa nám dariť. Chceme skončiť do tretieho miesta v tabuľke a hoci vieme, že chlieb sa bude lámať až na jar, už teraz by sme si chceli vytvoriť čo najlepšiu pozíciu a držať kontakt s čelom tabuľky," poznamenal Švento.

Inzercia

Odporúčame