Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. október 2016

USA prerušili vzťahy s Ruskom ohľadne Sýrie, obviňujú sa z nedodržiavania dohôd

Moskva si neplní záväzky a nie je ochotná zabezpečiť, aby sýrsky režim dodržiaval dohody, s ktorými Rusko súhlasilo, tvrdia USA. Podobne argumentuje Rusko.

Spojené štáty neboli schopné splniť kľúčové dohody, ktoré s Ruskom dosiahli ohľadne Sýrie, a zodpovednosť sa snažia teraz preniesť na Moskvu. Vyhlásila to včera podľa agentúry DPA hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová.

USA podľa jej slov neboli schopné oddeliť v obliehanom sýrskom meste Aleppo tzv. umiernené povstalecké skupiny od organizácie Džabhat Fath aš-Šám (bývalý Front an-Nusra), ktorú za teroristickú považuje aj Organizácia Spojených národov.

"Nečinnosť Washingtonu im (teroristom) umožnila preskupiť sa, dostávať zbrane a zmobilizovať sa," uviedla ďalej Zacharovová.

Hovorkyňa ruského rezortu diplomacie takto reagovala na rozhodnutie Washingtonu prerušiť vzťahy s Ruskom ohľadne Sýrie. O tom včera informovalo americké ministerstvo zahraničných vecí, pričom ako dôvod uviedlo, že Moskva si neplní záväzky a nie je ochotná zabezpečiť, aby sýrsky režim dodržiaval dohody, s ktorými Rusko súhlasilo.

Inzercia

Odporúčame

Merkelová čelila v Drážďanoch stovkám demonštrantov

Merkelová čelila v Drážďanoch stovkám demonštrantov

Stovky demonštrantov sa v pondelok ráno zhromaždili pred luteránskym kostolom Frauenkirche v saskej metropole Drážďany, aby tam pri príležitosti 26. výročia zjednotenia Nemecka protestovali proti utečeneckej politike nemeckej kancelárky Angely Merkelovej.

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.