Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. október 2016

Počet turistov na Slovensku vzrástol za sedem mesiacov medziročne o 19,7 %

Za prvých sedem mesiacov tohto roka sa pre dovolenku na Slovensku rozhodlo viac ako 2,8 milióna ľudí, čo predstavuje nárast oproti rovnakému obdobiu minulého roka o 19,7 %.

Podľa Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR) tak štatistické údaje ukazujú, že turisti strávili na Slovensku viac ako 8 miliónov nocí, čo znamená nárast oproti vlaňajšku o 18,1 %.

"Dynamický rast počtu turistov dokazuje, že služby v cestovnom ruchu sú na Slovensku konkurencieschopné a naďalej sa zvyšuje ich kvalita," konštatoval generálny riaditeľ SACR Marián Bujna. 

Počet zahraničných návštevníkov pritom podľa agentúry rástol dynamickejšie ako počty domácich hostí. Turistov zo zahraničia prišlo na Slovensko za sedem mesiacov 1,1 milióna a dosiahli nárast oproti minulému roku o 20,5 %. Počty domácich hostí stúpli o 19,2 %, keďže ich na Slovensku dovolenkovalo 1,7 milióna. 

Rekordným bol podľa SACR najmä júl, kedy na Slovensku dovolenkovalo 560.000 ľudí, čo bolo takmer o štvrtinu viac ako pred rokom.

Čo sa týka zahraničných turistov, ktorí prichádzajú dovolenkovať na Slovensko, najväčšiu skupinu tvoria návštevníci z Českej republiky. Za nimi nasledujú Poliaci, Nemci a Maďari. V tomto roku výrazne rástli podľa SACR aj počty návštevníkov zo vzdialenejších krajín, ako je napríklad Španielsko, Taliansko, Čína, Rusko, Izrael, Veľká Británia a Spojené štáty americké. Najprogresívnejší nárast z týchto trhov zaznamenalo Španielsko, a to o 52,1 %, tiež Čína s 36,9-% nárastom a Izrael s 34,5-% zvýšením počtu dovolenkárov.

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.