Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. október 2016

Weissa obvinili, reprezentačný tréner Kozák ho vynechal z nominácie

Slovenského futbalového reprezentanta Vladimíra Weissa v pondelok polícia obvinila, ale prepustili ho z cely predbežného zadržania na slobodu.

"Poverený príslušník Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I vzniesol na základe doposiaľ vykonaných procesných úkonov obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 26-ročnému Vladimírovi W. z Bratislavy. Vzhľadom sa súčasné štádium konania nie je možné bližšie informácie k prípadu poskytnúť," uviedla pre TASR Lucia Mihalíková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Voči obvineniu Weiss a jeho právny zástupca Juraj Kuráň podajú sťažnosť. Podľa vyjadrenia obhajcu Weissa pre TASR je obvinenie založené len na výpovedi jedného svedka, a to príslušníka polície. Z ďalších troch výpovedí troch svedkov vyplýva, že Weiss motorové vozidlo nešoféroval. To vyšetrovateľ údajne odignoroval. Weissa podľa slov jeho advokáta dnes pred 15.00 hodinou prepustili na slobodu. Prípad dozoruje Okresná prokuratúra Bratislava 1.

Weiss údajne nešoféroval automobil, ktorý v nedeľu (2.10.) ráno v Bratislave zastavila policajná hliadka. Podľa Kuráňa ho polícia šikanovala a robila nátlak pri dychovej skúške a odbere krvi. Informáciu priniesol portál netky.sk a túto informáciu pre TASR potvrdil Weissov obhajca.

Podľa informácií TV JOJ zastavili Weissa v nedeľu skoro ráno na Rázusovom nábreží. Mal šoférovať luxusné auto, v ktorom sa podľa informácií zdroja nachádzalo až desať mladých ľudí. Slovenský reprezentant sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi, čo znamená, že sa na neho pozerá, akoby mal v krvi jedno promile alkoholu. Hliadka ho ešte ráno previezla na policajnú stanicu, kde mu hrozila cela policajného zaistenia.

"S maximálnym dôrazom protestujem a ohradzujem sa k informáciám, ktoré v nedeľu večer odzneli predovšetkým v hlavnej spravodajskej relácii TV JOJ a ktoré následne prebrali ďalšie slovenské médiá. Informácia s uvedením celého mena a priezviska môjho klienta, ako aj obrazového záznamu je absolútne nepravdivá a dezinformujúca a porušuje práva môjho klienta na ochranu osobnosti, jeho cti a jeho mena," povedal Weissov obhajca.

Krídelník katarského klubu Al-Gharafa SC figuroval vo výbere reprezentačného trénera Jána Kozáka na blížiace sa kvalifikačné duely o postup na MS 2018 proti Slovinsku a Škótsku. Tréner Ján Kozák sa ho napokon pre zachovanie pokoja v tíme rozhodol vynechať z pôvodnej nominácie.

"Snažili sme sa s Vladkom spojiť, ale osobne sme s ním nehovorili. Jeho právny zástupca nás informoval, že v priebehu krátkej doby by mal medzi nás prísť. Porozprávam sa s ním, ale rozhodol som sa, že počas týchto dvoch zápasov nebude k dispozícii, pretože na prácu potrebujeme pokoj. Uvidíme, ako dopadne vyšetrovanie tejto záležitosti a potom budeme robiť ďalšie závery. Z toho, čo sa stalo, som smutný, pretože Vlada mám ako hráča veľmi rád. Je to pre nás užitočný, kľúčový hráč. Vo veľa zápasoch nám pomohol, alebo ich dokonca rozhodol," vyjadril sa Kozák na reprezentačnom zraze ku Weissovej kauze.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.