Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. október 2016

Merkelová tvrdí, že svoju utečeneckú politiku nezmenila

Nemecká kancelárka Angela Merkelová odmieta tvrdenia, že zmenila svoju utečeneckú politiku. 

"Svoju politiku som nezmenila, ja som politiku robila," povedala v rozhovore pre dnešné vydanie novín Sächsische Zeitung. "Nevidím žiadnu zmenu kurzu, ale presvedčivú mnohomesačnú prácu," pokračovala kancelárka s tým, že zmena ani nebola nutná. 

Merkelová pripustila, že všetky strany sa museli od minulého leta naučiť, že ak má byť v rámci Európy zachovaný voľný pohyb osôb, treba chrániť jej vonkajšie hranice. Takisto sa treba viac zaoberať príčinami utečeneckej krízy. "Aj to sme sa museli naučiť," uviedla.

Okrem toho treba organizovať a riadiť príchod utečencov do Nemecka. "Naším cieľom je, aby sa neopakovala taká situácia ako vlani a v uplynulých dvanástich mesiacoch sme naozaj urobili veľký pokrok," povedal nemecká kancelárka.

Za ďalšiu dôležitú úlohu považuje Merkelová repatriáciu žiadateľov o azyl, ktorí nezískali právo na pobyt v Nemecku. "V praxi sa to musí robiť ešte dôslednejšie," povedala. "A pretože máme humanitárnu zodpovednosť za ľudí, ktorí utiekli pred vojnou a terorizmom do Európy, musíme sa dohodnúť na zákonných kvótach, aby sme ich mohli adekvátne rozdeliť na všetky krajiny EÚ," dodala Merkelová.

Už teraz môžu byť utečenci vrátení do tej krajiny EÚ, kde najskôr požiadali o azyl. Riaditeľ Spolkového úradu pre migráciu a utečencov (BAMF) Frank-Jürgen Weise však pre dnešné vydanie novín Passauer Neue Presse povedal, že sú s tým problémy, pretože tieto krajiny dotyčných ľudí veľakrát nechcú alebo nemôžu prijať. "Často od príslušných orgánov ani nedostaneme odpoveď," konštatoval Weise.

Inzercia

Odporúčame

SaS chce dať do zákona zviera ako bytosť obdarenú zmyslami

SaS chce dať do zákona zviera ako bytosť obdarenú zmyslami

Akékoľvek živé zviera by malo byť v zákone špecifikované ako vnímajúca bytosť, na ktorú by sa mali ustanovenia o veciach vzťahovať len v prípade, že to neodporuje povahe živého zvieraťa. V novele Občianskeho zákonníka to navrhujú poslanci za SaS. Právnou normou sa bude parlament zaoberať na októbrovej schôdzi.

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.