Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. október 2016

Úroda obilia v Ruskej federácii bude najväčšia za posledných 25 rokov

Tohtoročná úroda obilia v krajine bude najväčšia za posledných 25 rokov. O tom, podľa vysielania a portálu 1. kanálu Ruskej televízie, informoval minister pôdohospodárstva Alexander Tkačov prezidenta Vladimira Putina. V čase, keď sa žatva približuje k záveru, experti odhadujú, že sa z polí zoberie 110 až 115 miliónov ton zrnín.

Tohtoročná úroda obilnín sa vyrovná najlepším úrodám zo sovietskej éry. Minister však pripomenul, že sa na rozdiel od minulosti nedosiahla nadmernými osevnými plochami, ale vďaka využitiu efektívnych agrotechnológií.

Vnútorný trh bude zásobený v plnom rozsahu a krajina bude môcť ešte veľké množstvo obilia vyviezť aj dodatočne. V posledných piatich až siedmich rokoch vzrástol export obilia z Ruska o 30 až 40 %. „Obilie vyvážame nielen do krajín Perzského zálivu, ale pribudli aj štáty severnej Afriky, Ázie a Tichého oceánu,“ povedal Tkačov.

Prezident Putin upozornil, že na svetovom trhu je teraz ponuka obilia silná, v dôsledku čoho jeho cena mierne klesla. S dodatočným vývozom obilia sa netreba ponáhľať, ale je nevyhnutné pracovať na tom, aby sa jeho cena udržala.

Inzercia

Odporúčame

Neymar žaluje brazílsku vládu

Neymar žaluje brazílsku vládu

Futbalový útočník FC Barcelona Neymar podal žalobu na brazílsku vládu za údajné úniky podrobných informácií z vyšetrovania daňových únikov.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.