Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. október 2016

Boxerovi Tysonovi Furymu hrozí odobratie titulov

Britský profesionálny boxer Tyson Fury mal pozitívny nález na kokaín, pre ktorý mu hrozí odobratie titulov organizácií WBA a WBO v superťažkej hmotnostnej kategórii. Informáciu ako prvý sprostredkoval Dan Rafael zo serveru ESPN.

Látku našla Dobrovoľná antidopingová asociácia (VADA) vo vzorke moču získanej na náhodnej kontrole 22. septembra. Fury o deň neskôr zrušil plánovanú odvetu s Ukrajincom Vladimirom Kličkom pre problémy s mentálnym zdravím. Už vtedy riskoval stratu opaskov, keďže verzie WBA aj WBO mu dali len desať dní na aktualizovanie informácií o jeho zdravotnom stave. 

Navyše, Fury podľa Sunday Mirror Sport minulý víkend vulgárne vyhodil komisárov Britskej antidopingovej agentúry (UKAD). Tá sa zaoberá jeho vlaňajším pozitívnym testom na anabolický steroid nandrolon. Strýko a tréner Peter Fury označil tento prípad za hon na čarodejnice a práve ten mal podľa neho za následok duševnú nepohodu 28-ročného šampióna, ktorý už v minulosti bojoval proti depresii. 

"Sú to dôverné záležitosti, takže sa k nim nebudem vyjadrovať teraz ani v budúcnosti," poznamenal Peter Fury. Na rozdiel od straty titulov sa však jeho synovec a zverenec s najväčšou pravdepodobnosťou nemusí obávať dištancu. Kokaín totiž nie je na zozname zakázaných látok Svetovej antidopingovej agentúry (WADA), pokiaľ ho zistia mimo súťaže, ako to bolo v tomto prípade. 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.