Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. september 2016

Pápež František začal v Gruzínsku svoju trojdňovú cestu po Zakaukazsku

Pápež František pricestoval dnes do Gruzínska, kde sa začína jeho trojdňová cesta po tejto krajine a susednom Azerbajdžane.

Počas cesty sa pápež stretne s politickými a náboženskými predstaviteľmi oboch krajín. Na svojom webovom serveri o tom informovala rozhlasová stanica Slobodná Európa (RFE/RL).

Františka privítali v gruzínskom hlavnom meste Tbilisi prezident Giorgi Margvelašvili a najvyšší predstaviteľ pravoslávnej cirkvi v Gruzínsku patriarcha Ilia II. Pápež následne zamieril na súkromné stretnutie s hlavou štátu v prezidentskom paláci.

František mal dnes na programe aj účasť na modlitbách za mier v chráme chaldejskokatolíckej cirkvi v Tbilisi po boku čelných predstaviteľov Asýrskej cirkvi Východu. Pápež mal podľa očakávaní vystúpiť aj s výzvou za mier v Sýrii a Iraku, kde sú kresťania vystavení útokom a vyháňaní zo svojich domovov islamskými extrémistami.

František sa v nedeľu presunie do azerbajdžanskej metropoly Baku, kde odslúži svätú omšu v saleziánmi spravovanom Kostole Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Neskôr navštívi pamätník obetí padlých v boji za nezávislosť Azerbajdžanu a stretne sa s vládnymi činiteľmi.

Jeho návšteva Azerbajdžanu sa zavŕši sériou medzináboženských stretnutí vrátane schôdzky so šejkom moslimov žijúcich na Kaukaze, ktorá sa bude konať v Baku.

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.