Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. september 2016

Kolumbia potvrdila návštevu pápeža v prvej polovici budúceho roka

Pápež František v prvej polovici roku 2017 uskutoční štvordňovú návštevu Kolumbie.

Oznámil to dnes kolumbijský prezident Juan Manuel Santos.

"V prvom štvrťroku nastávajúceho roku príde pápež na štyri dni do Kolumbie, čo je obrovská česť," vyhlásil Santos, ktorého citovala agentúra DPA. 

Prezident sa už stretol s ministerkou zahraničných vecí Maríou Ángelou Holguínovou, s ktorou hovoril o detailoch týkajúcich sa pápežovej návštevy.

Historicky pôjde o tretiu cestu pápeža do tejto juhoamerickej krajiny; v roku 1968 sem zavítal Pavol VI., v roku 1986 Ján Pavol II. František oznámil zámer navštíviť Kolumbiu na Svetových dňoch mládeže, ktoré sa v júli konali v poľskom Krakove.

Argentínsky pápež, ktorý ešte ako kardinál viackrát navštívil Bogotu, sídlo Rady latinskoamerických biskupských konferencií (CELAM), opakovane vyjadril podporu úsiliu Santosa o ukončenie dlhoročného ozbrojeného konfliktu v Kolumbii. Vláda a ľavicová povstalecká skupina FARC podpísali mierovú dohodu v pondelok.

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.