EXKLUZÍVNE: Premiérka sa zajtra stretne s predsedom KBS (aktualizované)

Zajtra napoludnie sa na Úrade vlády SR uskutoční stretnutie premiérky Ivety Radičovej s predsedom Konferencie biskupov Slovenska, arcibiskupom Stanislavom Zvolenským. Stretnutie premiérky s trnavským arcibiskupom Róbertom Bezákom, ktoré malo nasledovať po ňom, sa napokon neuskutoční.

Vôbec prvé stretnutie premiérky a predsedu KBS od nástupu Ivety Radičovej do úradu predsedníčky vlády sa bude konať na žiadosť arcibiskupa Zvolenského. Podľa našich informácií bude oficiálne otvorená aj téma finančnej odluky cirkvi od štátu. Obaja predstavitelia budú tiež pravdepodobne hovoriť o pokračovaní reštitúcií, najmä na území západného Slovenska a o novele zákona o sociálnych službách. K jeho zneniu má výhrady nielen cirkev, ale aj neverejní poskytovatelia sociálnych služieb a ústavný súd.

Arcibiskupa Zvolenského mal na úrade vlády o pol druhej vystriedať trnavský arcibiskup Bezák. Stretnutie mala iniciovať samotná premiérka. Hovorkyňa Trnavskej arcidiecézy Margita Vanovčanová však Postoy.sk potvrdila, že stretnutie bude ráno zo strany arcidiecézy oficiálne zrušené. "Dôvodom je skutočnosť, že arcibiskup Bezák nebol informovaný o poludňajšom stretnutí premiérky s predsedom KBS. Keďže arcibiskup Zvolenský bude zastupovať všetkých biskupov, nie je dôvod, aby sa s premiérkou stretal aj trnavský arcibiskup," uviedla Vanovčanová.

Začiatkom septembra sa arcibiskup Bezák, ktorý predsedá Ekonomicko-právnej rady KBS skúmajúcej modely financovania cirkvi, súkromne stretol aj s ministrom kultúry Danielom Krajcerom. Stretnutie, o obsahu ktorého neboli médiá informované, avizoval minister Krajcer už koncom augusta.

- ig -

Foto: duda.kapitula.sk

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo