Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. september 2016

V Drážďanoch explodovali dve bomby, spôsobili len materiálne škody

Nemecká polícia dnes informovala, že v meste Drážďany v pondelok večer explodovali dve podomácky vyrobené bombové nálože. Ako spresnila agentúra DPA, terčom jedného útoku bola mešita, druhá nálož explodovala v blízkosti kongresového centra. Výbuchy si nevyžiadali zranených, uviedol náčelník miestnej polície Horst Kretzschmar.

 V čase explózie sa v mešite nachádzal imám so svojou manželkou a dvoma synmi. Ani jeden z nich neutrpel zranenia. Došlo len k poškodeniu vstupných dverí. V dôsledku tohto incidentu polícia posilnila hliadkovanie pred všetkými mešitami v Drážďanoch.
      

Druhá nastražená nálož explodovala krátko po prvej, a to na terase medzi hotelom a medzinárodným kongresovým centrom, ktoré môže prijať až 6000 hostí. Výbuch poškodil dekoratívny sklenený blok na vonkajšej terase. Ako informovala agentúra DPA, polícia evakuovala hostí hotelového baru a požiadala ľudí ubytovaných v hoteli, aby sa nezdržiavali v blízkosti okien.
      

Po výbuchoch na oboch miestach zasahovalo asi 50 policajtov. Pred mešitou i kongresovým centrom sa našli zvyšky podomácky vyrobených náložiach.
      

Kretzschmar uviedol, že k útokom sa zatiaľ nikto neprihlásil, ale polícia podľa neho pripúšťa, že ich motívom mohla byť xenofóbia. Drážďany sú metropolou spolkovej krajiny Sasko a v uplynulých mesiacoch sa tam odohralo viacero rasistických útokov.
      

Kretzschmar však tiež pripustil, že výbuchy môžu súvisieť aj s oslavami 26. výročia zjednotenia Nemecka, ktoré sa budú konať v Drážďanoch na budúci pondelok.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.