Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. september 2016

Saudskoarabský kráľ Salmán rozhodol o výraznom znížení platov ministrov

Dekrét nariaďuje 20-percentné zníženie platov pre všetkých ministrov vrátane samotných kráľových nasledovníkov.

Saudskoarabský kráľ Salmán prostredníctvom dekrétu zverejneného v pondelok rozhodol o značnom znížení platov a tiež obmedzení ďalších výhod vysokých vládnych predstaviteľov. K takémuto opatreniu ho donútili nízke ceny ropy, citeľne ovplyvňujúce tamojšiu ekonomiku, uviedla agentúra AP. 

Dekrét nariaďuje 20-percentné zníženie platov pre všetkých ministrov vrátane samotných kráľových nasledovníkov. Postihne tak aj korunného princa Muhammada bin Najífa, ktorý je zároveň ministrom vnútra a tiež Muhammada bin Salmána, zástupcu korunného princa a ministra obrany.

Dekrétom sa o 15 percent znižujú tiež finančné výhody týkajúce sa vozidiel a bývania členov najvyššieho poradného zboru kráľa, tzv. Šúry. Stanovené zmeny začnú platiť od začiatku islamského nového roka, ktorý pripadá na 1. októbra.

K rozhodnutiu o drastickom znížení platov a finančných výhod došlo v čase, kedy sa Rijád všemožne snaží o obmedzovanie svojich výdavkov. Tamojšia vláda sa vzhľadom na sťažnosti na nezamestnanosť a nízke platy pokúša tiež zatraktívniť pracovné miesta v súkromnom sektore. 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.