Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. september 2016

P. Biskupice odsúhlasili predaj pozemkov pod obchvat Bratislavy

Bratislavské Podunajské Biskupice predajú Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) pozemky pod obchvat hlavného mesta, ktoré sú zverené do správy mestskej časti.

Na svojom dnešnom rokovaní o tom rozhodli miestni poslanci. TASR to potvrdila starostka mestskej časti Alžbeta Ožvaldová.

Podunajské Biskupice predali podľa predloženého materiálu pozemky NDS za 538.045 eur. Z tohto predaja by mala mať mestská časť predpokladaný príjem 60 percent, čo je 322.827 eur. O kúpu pozemkov požiadala NDS so zámerom majetkovoprávneho usporiadania vlastníckych vzťahov k pozemkom pod stavbou D4 Bratislava Jarovce – Ivanka Sever a stavbou R7 Bratislava Ketelec – Bratislava Prievoz.

Aby mohla mestská časť zverené pozemky predať sama, musela mať súhlasné stanovisko primátora Bratislavy Iva Nesrovnala. Starostka oň požiadala koncom augusta, keď v tom čase zastupiteľstvo hlavného mesta pre neuznášaniaschopnosť o predaji a prenájme pozemkov nerozhodlo. Primátor tento súhlas udelil začiatkom septembra, a to po tom, čo bratislavskí mestskí poslanci predaj a prenájom pozemkov pod obchvat hlavného mesta NDS neodsúhlasili.

Nesrovnal sa následne dohodol s ministrom dopravy Árpádom Érsekom, že pozemky pod obchvat Bratislavy sa budú predávať oddelene. Časť odpredá NDS hlavné mesto, časť bratislavské mestské časti, ktoré majú niektoré pozemky v správe.

Takýto scenár pritom navrhovala aj tá časť mestských poslancov, ktorá predaj a prenájom pozemkov pod obchvat na mestskom zastupiteľstve neodsúhlasila. Predložený návrh uznesenia bol totiž podľa nich protiprávny a jeho schválením by porušili zákon o Bratislave i štatút hlavného mesta. Správne by podľa nich bolo, ak by hlasovali len o predaji pozemkov vo vlastníctve hlavného mesta, ktoré neboli zverené mestským častiam. Podľa primátora bol však predložený materiál profesionálne pripravený a podieľali sa na tom aj niektoré mestské časti. Tá samospráva, ktorá prejavila záujem, predala podľa neho pozemky už vopred samostatne, ako to bolo v prípade Jaroviec.

O predaji pozemkov pod obchvat, zverených do správy Ružinova, budú rokovať ružinovskí miestni poslanci v utorok (27.9.). Vo štvrtok (29.9.) by sa zas predajom mestských pozemkov NDS malo zaoberať zastupiteľstvo hlavného mesta.

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.