Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. september 2016

Ministri obrany EÚ budú hovoriť o spolupráci s NATO, príde aj jeho šéf

Implementácii obranných aspektov globálnej stratégie EÚ v oblasti zahraničnej a bezpečnostnej politiky, či spoločný postup voči hybridným hrozbám a kybernetickej bezpečnosti.

Aj o týchto témach budú v Bratislave (26. a 27.9.) hovoriť ministri obrany členských krajín EÚ na neformálnom zasadnutí.

Utorkové rokovania povedie vysoká predstaviteľka Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Federica Mogherini. Zasadnutia sa zúčastní aj generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, ktorý spolu s Mogherini budú informovať o implementácii Varšavskej deklarácie o spolupráci medzi EÚ a NATO.

Počas pracovného obeda sa ministri obrany budú venovať aj misiám a operáciám spoločnej bezpečnostnej a obrannej politiky so zameraním na Líbyu a región Sahel.

Inzercia

Odporúčame

Nemecko vyšetruje 20 veľkých bánk pre podozrenie z daňových únikov

Nemecko vyšetruje 20 veľkých bánk pre podozrenie z daňových únikov

Finančné úrady v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko preverujú podozrenie, že niekoľko veľkých zahraničných bánk vykonávalo pochybné akciové transakcie na úkor nemeckého daňového systému. Ako sa na informácie Süddeutsche Zeitung, NDR a WDR odvoláva agentúra DPA, do zameriavača vyšetrovateľov sa dostalo až 20 bánk z USA, Veľkej Británie, Švajčiarska a Francúzska.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.