Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. september 2016

Šéf sýrskej diplomacie: Dohoda o prímerí "nie je mŕtva"

Sýrsky minister zahraničných vecí Walíd Muallim dnes vyhlásil, že dohoda o prímerí vyrokovaná Spojenými štátmi a Ruskom je stále schodná, a dodal, že jeho vláda je pripravená zúčastniť sa na sýrskej vláde jednoty. Informovala o tom agentúra AP.

Muallim v rozhovore dnes odvysielanom v televízii al-Majádín obvinil USA, Britániu a Francúzsku, že v predchádzajúci deň sa stretli na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN, kde podporili "teroristov" na území Sýrie. 
      

Muallim však dodal, že medzi americkým ministrom zahraničných vecí Johnom Kerrym a jeho ruským partnerom Sergejom Lavrovom stále prebieha komunikácia, čo znamená, že dohoda o prímerí dohodnutá pred dvoma týždňami "nie je mŕtva".
      

Sýrska armáda vyhlásila, že prímerie sa skončilo pred týždňom.
      

Muallim potvrdil, že cestovná mapa na ukončenie vojny v Sýrii, navrhovaná jeho vládou, stále platí. Minister dodal, že Damask podporí referendum o novej ústave, po ktorom budú nasledovať parlamentné voľby a vytvorenie vlády jednoty.

Inzercia

Odporúčame

Zala požiadal o prerušenie členstva v Smere-SD

Zala požiadal o prerušenie členstva v Smere-SD

Europoslanec Boris Zala požiadal o prerušenie svojho členstva v Smere-SD. Dôvodom je nespokojnosť s možným smerovaním strany a s vyjadreniami predsedu Roberta Fica, že Zala a ďalší europoslanci nemajú v strane vplyv. Oznámil to na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave. Novú stranu podľa vlastných slov nezakladá. Ak by zo strany odišiel, mandátu europoslanca by sa nevzdal.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.