Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. september 2016

Slovenky uzatvárali fingované manželstvá so Srbmi za 3500 eur

Policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii odhalili v uplynulých dňoch ďalšie účelové sobáše. Ženy, ktoré za vopred sľúbenú odmenu uzatvárali manželstvo so Srbmi, pochádzali najmä z Liptovského Mikuláša a Zvolena.

Ako TASR informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová, z prevádzačstva obvinili minulý týždeň päť osôb vo veku od 41 do 54 rokov. Obvinení zabezpečovali nevesty pre srbských ženíchov. Tie mali na území Slovenska vybaviť všetky potrebné doklady a povolenia na sobáš v zahraničí. "Potom mali vycestovať za svojimi ženíchmi do Srbska a tam, za vopred sľúbenú finančnú odmenu 3500 eur, sobáš uzavrieť. Krátko po svadbe mali manželia cestovať do Nemecka a žiadať úrady o povolenie na pobyt," uviedla.
      

I keď polícia zatiaľ odhalila päť účelových sobášov, vyšetrovanie podľa Baloghovej smeruje k odhaleniu ďalších, minimálne desiatich prípadov. "Po dokázaní viny hrozí všetkým trest odňatia slobody na dva až osem rokov," doplnila.
      

Vyšetrovatelia Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície od začiatku tohto roku obvinili už 23 osôb, ktoré sa podieľali na páchaní trestného činu prevádzačstva formou účelových sobášov. Tie uzatvárali Slováci s cudzincami pochádzajúcimi najmä zo Srbska, Čiernej Hory, Indie, Macedónska a Nigérie.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.