Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. september 2016

Potravinové embargo Ruska by mohlo platiť ešte ďalšie roky

"Zatiaľ nevieme povedať, či zákaz sa ku koncu roka 2017 skončí. Máme záujem udržať ho ďalších päť rokov," povedal ruský minister poľnohospodárstva Tkačev o embargu, ktoré Rusko uvalilo na dovoz potravín zo zahraničia.

Ruskí poľnohospodári sa nemusia obávať prípadného ukončenia embarga na dovoz potravín z krajín, ktoré na Rusko uvalili sankcie, nakoľko ruské produkty sú dostatočne konkurencieschopné. Povedal to včera v rozhovore pre televíznu stanicu Rossija 24 ruský minister poľnohospodárstva Alexander Tkačev. Zároveň naznačil, že poľnohospodári sa možno dočkajú ďalšieho predĺženia embarga.

"Zatiaľ nevieme povedať, či zákaz sa ku koncu roka 2017 skončí. Máme záujem udržať ho ďalších päť rokov. Ak by sa však aj zrušil, nič dramatické to pre ruských producentov znamenať nebude," povedal Tkačev.

Rusko uvalilo embargo na dovoz potravín zo západných krajín vrátane všetkých štátov Európskej únie v auguste 2014 ako odvetu za sankcie Západu. Tie boli reakciou západných krajín na anexiu polostrova Krym a postoj Moskvy v súvislosti s bojmi na východe Ukrajiny. Embargo, ktoré sa dotklo najmä mäsa, rýb, mlieka, mliečnych výrobkov, zeleniny a ovocia, malo pôvodne platiť len jeden rok, neskôr ho ale Rusko predĺžilo a momentálne je jeho ukončenie predbežne naplánované na koniec roka 2017.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.