Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2016

Explóziu v Budapešti vyšetrujú ako pokus o vraždu

"Pri výbuchu boli zranení dvaja hliadkujúci príslušníci Budapeštianskeho veliteľstva polície (BRFK). Obaja sú hospitalizovaní. Polícia uzatvorila okolie a uistila sa, že ďalší zranení nie sú," povedala hovorkyňa Celoštátneho veliteľstva polície.

Prípad sobotňajšieho výbuchu v centre Budapešti, pri ktorom utrpeli zranenia dvaja maďarskí policajti, vyšetruje Národný vyšetrovací úrad (NNI) ako pokus o vraždu, informovala dnes komerčná spravodajská televízia HírTV.

"Pri výbuchu boli zranení dvaja hliadkujúci príslušníci Budapeštianskeho veliteľstva polície (BRFK). Obaja sú hospitalizovaní. Polícia uzatvorila okolie a uistila sa, že ďalší zranení nie sú," povedala hovorkyňa Celoštátneho veliteľstva polície (ORFK) Melinda Csillagová.

O stave členov hliadky zatiaľ nevydali žiadne správy. Podľa nepotvrdených informácií zranení boli policajt a policajtka. Muž bol zranený na nohe a žena utrpela poranenia nohy.

V okolí tlaková vlna rozbila viaceré okná a bolo poškodených mnoho vozidiel. Bezpečnostný expert Péter Tarjányi pre televíziu uviedol, že všetko naznačuje tomu, že nešlo o výbuch plynu. Zdôraznil, že polícia presne vie, čo sa stalo, o čom svedčí aj skutočnosť, že nikto nehovorí o teroristickom útoku.

Polícia vypočúva obyvateľov okolia. Dnes ráno už časť evakuovaných pustili do svojich príbytkov, ostatní čakali v autobusoch.

Internetové vydanie denník Népszabadság uviedlo, že pred miestnosťou, prípadne v priestoroch domu číslo 2-4 na ulici Teréz körút vybuchla výbušnina, ktorá obsahovala aj klince.

Príčina výbuchu zatiaľ nie je známa. Explózia nespôsobila žiaden ďalší požiar.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.