Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2016

KBS pripravuje konferenciu o demografickej kríze

Konferencia sa uskutoční v piatok 28. októbra, do Bratislavy pricestujú hostia z Nemecka, Talianska, Chorvátska, Luxemburska, Belgicka a Slovenska.

Po summite predstaviteľov biskupských konferencií strednej a východnej Európy v Bratislave Konferencia biskupov Slovenska (KBS) pripravuje ďalšie medzinárodné podujatie. Ide o konferenciu, na ktorej budú jej účastníci koncom októbra diskutovať o východiskách z demografickej a kultúrnej krízy v Európe. Do Bratislavy pricestujú hostia z Nemecka, Talianska, Chorvátska, Luxemburska, Belgicka a Slovenska.

"Biskupi stredovýchodnej Európy pred pár dňami vyhlásili, že k najväčším výzvam Európy patrí kríza rodiny, spojená s demografickou krízou, kríza viery a kríza kultúrnej identity. Na tieto výzvy hľadáme odpovede. V diskusii si preto radi vypočujeme hostí z iných krajín. Ak niečo Európa v tejto chvíli potrebuje, tak je to rozumná demografická politika," hovorí o cieľoch konferencie výkonný sekretár KBS Anton Ziolkovský. Ako dodal, cirkev si želá, aby sa rodinná politika stala základnou prierezovou európskou politikou. "To môže byť odpoveďou na kultúrnu a demografickú krízu, ktorej dnes v Európe čelíme," dodal Ziolkovský.

Podujatie bude pozostávať z troch častí, v ktorých vystúpi sedem hlavných hostí. Prvá sekcia je venovaná téme Súčasná situácia rodiny v Európe. Hovoriť o nej bude taliansky aktivista a politik Luca Volonte a chorvátska politička Marijana Petir. Druhá je venovaná Rodine v európskom práve a v európskej politike. Vystúpi Ewelina Ochab z právnickej neziskovej organizácie Alliance Defending Freedom a riaditeľ Európskeho centra pre právo a spravodlivosť Gregor Puppinck. V poslednej časti hostia priblížia tému „family mainstreaming“ a prečo ho potrebujeme. Očakáva sa vystúpenie slovenskej poslankyne Európskeho parlamentu Anny Záborskej, známej chorvátskej aktivistky Željky Markić a prezidenta Európskej federácie katolíckych rodín Antoine Renard.

Medzinárodnú konferenciu s názvom "Family mainstreaming - východisko z demografickej a kultúrnej krízy v Európe" sa uskutoční v piatok 28. októbra v Bratislave.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.