Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2016

Desiatky tisíc ľudí protestovali v Mexiku proti manželstvám homosexuálov

"Nie sme proti niečej sexuálnej identite," povedal evanjelický kňaz Abraham Ledesma. "Sme však proti snahám vlády vnucovať genderovú ideológiu do školstva." Ďalší držali v rukách transparenty s nápisom: "Adoptované dieťa si zaslúži mať matku a otca."

Desiatky tisíc ľudí v metropole Mexika sa v sobotu zapojili do protestu proti iniciatíve prezidenta Enriqua Peňu Nieta uzákoniť manželstvo ľudí rovnakého pohlavia. Uviedla to dnes agentúra AP.

Podľa organizátorov z Národného frontu za rodinu sa protestného pochodu zúčastnilo približne 215.000 ľudí.

Demonštranti oblečení v bielom držali biele balóny a transparenty, ktoré varovali pred manželstvami ľudí homosexuálov a požadovali právo rodičov ovplyvňovať sexuálnu výchovu na školách. 

"Nie sme proti niečej sexuálnej identite," povedal evanjelický kňaz Abraham Ledesma, ktorý pricestoval do Mexika kvôli protestu z pohraničného mesta Reynosa. "Sme však proti snahám vlády vnucovať genderovú ideológiu do školstva. Ako náboženskí vodcovia nechceme byť donútení sobášiť páry rovnakého pohlavia a nazývať to manželstvom." Ďalší držali v rukách transparenty s nápisom: "Adoptované dieťa si zaslúži mať matku a otca."

Na opačnej strane policajnej barikády, ktorá oddeľovala dve strany mexického Pomníku nezávislosti sa zatiaľ zhromaždilo niekoľko stoviek zástancov manželstiev rovnakého pohlavia.

"Oni môžu byť väčšina," povedal aktivista za práva homosexuálov a učiteľ Felipe Quiroz. "Avšak to, že sú väčšina neznamená, že môžu odňať práva menšinám. To by nás priviedlo do temnej doby - do fundamentalizmu."

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.